Tomaszów Mazowiecki to miasto położone w województwie łódzkim, na terenie powiatu tomaszowskiego. Według danych GUS z 2021 roku, miasto zamieszkuje około 63 tysięcy mieszkańców, co czyni je jednym z większych miast w regionie.

Gospodarka i przemysł

Tomaszów Mazowiecki jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych regionu łódzkiego. Największą rolę odgrywa tu przemysł włókienniczy, ale miasto posiada także rozwinięte gałęzie przemysłu spożywczego, chemicznego, maszynowego oraz farmaceutycznego. W Tomaszowie Mazowieckim działa wiele firm i zakładów przemysłowych, w tym m.in. polski oddział koncernu Henkel czy fabryki koncernów: Agfa, Unilever i Danone.

Kultura i rozrywka

W Tomaszowie Mazowieckim działa wiele instytucji kulturalnych, takich jak np. Miejski Ośrodek Kultury, który organizuje liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, festiwale, spektakle teatralne i wystawy. W mieście znajduje się także kino studyjne, a w okolicy wiele atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, takich jak np. Las Suchedniowski czy Jezioro Sulejowskie, które są popularnymi miejscami turystycznymi.

Tomaszów Mazowiecki to także ważny ośrodek sportu, w którym działa wiele klubów sportowych, takich jak np. AZS-AWF Tomaszów Mazowiecki, KS Unia, Unia Skierniewice czy LUKS "Budowlani" Tomaszów Mazowiecki. W mieście znajdują się nowoczesne obiekty sportowe, takie jak hala sportowa, kryta pływalnia oraz stadion piłkarski.